Mardin’de rahvan atları yarışı renkli görüntülere sahne oldu

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu, Mardin’de 18’inci Geleneksel Rahvan At Yarışları Şampiyonası düzenlendi. Mardin Rahvan Atları Kulübü’nün desteği ile Zınnar Arena’da 7 kategoride yapılan şampiyonaya 20 ilden 100’e yakın yarışmacı katıldı. Yarışma, renkli görüntülere sahne oldu. Yarışmada, derece yapanlara çeşitli ödüller verildi.

Mardin Rahvan Atları Kulübü Başkanı Mehmet Emin Dündar, yarışmanın doğu ve batıyı birleştirdiğini söyledi. Dündar, “Mardin’de Geleneksel Rahvan At Yarışları Şampanyasını yaptık. Mardin’de 18’inci yarışmayı yapabildik. Esas yarışımız dün idi fakat hava muhalefeti nedeniyle bugüne erteledik. 15-16 iden katılım vardı, 100’e yakın sporcu katıldı. Gaziantep’ten Samsun’a kadar, Doğu illerinden Van’dan Erzurum’a kadar katılımcılarımız vardı. Hükümetimizden ricamız bu etkinlikleri desteklemeleridir. Yerel yönetimler bu etkinlikleri finanse etmelidir. Kültürel etkinliklerin sinerjisi çok büyüktür. Tüm insanları bir araya getiriyor. Doğu’sundan Batı’sına kadar fikirleri ayrı olsa da atçılık camiasında birleşiyorlar. Bu konuda desteklenmesi ve gelişmesi lazım” dedi.

Bir önceki yazımız olan Mardin’de patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler bulundu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir