Mardin’de kurbanlıklar görücüye çıktı

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Kızıltepe’nin Bahçelievler Mahallesi’ndeki hayvan pazarında kurbanlıklar görücüye çıktı. Bazı vatandaşları yüksek fiyattan şikayet ederken satıcılar, piyasanın durgunluğundan şikayet etti. Besici Hüseyin Alpaslan, kurbanlıklarda bekledikleri satışın olmadığını söyledi. Alpaslan, Şu ana kadar beklediğimiz ilgi yok. Hemen her bütçeye göre kurban bulunabilir. Küçükbaş hayvanlar 400 liradan başlayıp 2 bin liraya kadar çıkıyor, büyükbaş hayvanlar ise 7 bin liradan başlayıp 15 bin liraya kadar çıkıyor dedi.

Kurbanlık koyun almak için pazara gelen Orhan Önder ise, geçen yıla göre fiyatlarda düşüş olduğunu söyledi. Önder, Alıcılar için fiyatlar normal seviyede diyebilirim. Fiyatlarda geçen aylara göre bir düşme var. Herkesin bütçesi farklı. Satıcıların fiyatları biraz düşürmesini bekliyoruz diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Mardin’de çocuklara cinsel istismarı önleyici mahremiyet eğitimi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir