Mardin yeniden inşa ediliyor

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Çalışmamızın bitmesiyle ilimiz rahat nefes alacak” dedi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü ortaklığında Kızıltepe Kavşağı ’Battı Çıktı Projesi’nde ilk kazma vuruldu. Servis yolları ve yan yolların açılması için ekipler çalışmalarını yaparken, projenin kısa sürede bitirilmesi hedefleniyor. Proje ile kent merkezinde sıkışan trafiğin rahatlaması hedefleniyor.

Vatandaşlarımızdan dinliyor sorunları çözüyoruz

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, kentin sorunlarını bildiklerini ve bunları çözmek için yeni projeler ürettiklerini söyledi. Vali Yaman, İlimizin sorunlarını biliyor ve sorunların bitmesi için projelerimize hayat veriyoruz. Belediye olarak göreve gelmemizin üzerinden çok kısa bir zaman geçmesine rağmen ilimizin sorunlarını bilen bir yönetim anlayışıyla çalışıyoruz. Kentimizde her fırsatta vatandaşlarımızı dinliyor ve beklentilerine yönelik çalışmalar yapıyoruz. Bizlere gelen şikayetlerin başında ise trafik sıkışıklığı baş sıralarda yer alıyordu. Bu nedenle trafikte nefes aldıracak projeleri ön sıralara aldık. Kızıltepe Kavşağı ’Battı Çıktı Projesi’ de bu bağlamda son derece önemlidir” diye konuştu.

Köklü çözümler üretiyoruz

Projede ilk kazmanın vurulduğu belirten Vali Yaman, sorunları tespit edip köklü çözümler ürettiklerini söyledi. Vali Yaman, Projemizi Karayolları Genel Müdürlüğümüz ile birlikte sürdüreceğiz. Gerek belediye birimlerimiz, gerekse Karayolları Genel Müdürlüğü ekipleri çalışmanın kısa sürede son bulması adına fedakarca çalışacak. Bugün servis yolları ve alternatif yolların açılması nedeniyle ilk kazma vurulmuş oldu. Bundan sonraki süreçte ihaleye alan firma çalışmalarını hızlandıracak. İnanıyoruz ki beklenilenden daha kısa sürede projemiz hayata geçecek. Projenin bitmesiyle trafik konusunda köklü çözüm sağlayacak çalışmalarımız devam edecek” ifadesini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Türkiye’yi kana bulayacak katiller Mardin’de yakalandı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir