Deniz Türüç: Beşiktaş’a hayır demek kolay değil

Kayserispor’un milli oyuncusu Deniz Türüç, Kayserispor’a transfer oluşu ve Beşiktaş’ın ilgisi konusunda Tam Saha Dergisi’nin sorularını yanıtladı.İşte Türüç’ün verdiği cevaplar:

Aynı sezonun başında yolun Kayserispor’la kesişti. Bize bu transferin hikâyesini anlatır mısın?O dönemde sürekli Ümit Millî Takım’a geliyordum. Türkiye’yi yavaş yavaş tanımaya başlamıştım. En önemlisi de Hollanda’da misyonumu doldurduğumu düşünüyordum. Yani her şeyi gördüm. Ligde kaldım, 1. Lig’e çıktım, 2. Lig’i gördüm, Avrupa Ligi’ni gördüm. Hollanda’da başarabileceğim her şeyi başardım. Kendimi transfer yapmaya hazır hissettim. Bu sebeple de bir adım atmak istedim. Bu hem Türkiye hem de Avrupa takımlarından birisi olabilirdi. Transfer olduğum dönemde Beşiktaş da Kayserispor da beni istiyordu. İş benim tercihime kalmıştı. Beşiktaş’a hayır demek kolay bir şey değil biliyorsunuz. Çok büyük bir kulüp, çok güzel bir kulüp. Ama Kayserispor’da Tolunay Hoca ve o dönemki başkan Recep Mamur beni davet etti. Kayserispor’u bana gösterdiler. İlk gelen Kayserispor oldu. Onlara, Tamam, size geleceğim ve konuşacağız dedim. Sonra Beşiktaş geldi. Ben sözümde durdum ve Kayseri’ye gittim. Beşiktaş’a, Ben söz verdim. Önce Kayseri’ye gideceğim. Onlarla görüşeceğim. Anlaşamazsam mutlaka size geri döneceğim dedim. Ama her şey istediğim gibi oldu. Kayseri beni dinledi, ben Kayseri’yi dinledim. İki taraf da memnun kaldı. İnsanlığımızdan, futbolumuzdan memnun kaldık. Çok şükür alıştık.

Bir önceki yazımız olan F.Bahçe'de derbi öncesi kadro belirsizliği başlıklı makalemizde en son haber, F.Bahçe'de derbi öncesi kadro belirsizliği ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir