Ayağı kırılan iki eşek tedavi için İstanbul’a gönderildi

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkanı Vekili Mustafa Yaman, sokak hayvanları konusunda örnek çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

Mardin’de hayvansever gençler, sosyal medya üzerinden Büyükşehir Belediyesine ulaşarak, ayağı kırılan Kadife ve İnci adlı eşeklerin tedavi edilmesini istedi. Bunun üzerine harekete geçen Belediye Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, eşekleri hayvan barınağında tedavi altına aldı. Burada bir ay tedavi gören eşekler, İstanbul’a sevk edildi. Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Büyükşehir Belediyemiz her alanda olduğu gibi sokak hayvanları konusunda da hassas bir çalışma yöntemi içindedir. Bu nedenle sürekli hayvan barınağımızı geliştiriyoruz. Bu gelişme sadece fiziki olarak kalmıyor. Aynı zamanda personelimizle yenilikçi bir şekilde çalışmalar yapıyor. Engelli hayvanlar için özverili çalışmalar da beğeni kazanıyor. Büyükşehir Belediyemi bu bağlamda iki eşeğin sağlığına kavuşması için seferber olmuştur. Arkadaşlarımızın fedakar çalışmaları için teşekkür ediyoruz” dedi.

“Tedavilerinin bitmesini dört gözle bekliyoruz”

İstanbul’a tedavi için gönderilen eşeklerin yaşadığı süreç hakkında bilgi veren hayvan barınağı yetkilileri ise, “Eşekler bir ay önce bize gelen ihbarlar neticesinde ilçelerimizden alınarak barınağımıza getirildiler. Birisinin ön bacağında, diğerinin ise arka bacağında kırık vardı. Biz eşekleri aldıktan sonra bir aydan bu yana tedavilerini gerçekleştirdik. Fakat eşek ve at gibi hayvanlarsa bacak kırılmaları çok önemli olabiliyor. Bu nedenle tedavisini tamamlayamadık. Sosyal medya aracılığıyla bize hayvanseverler ulaşarak eşeklerin tedavilerinin İstanbul’da yaptırmak istediklerini beyan ettiler. Biz de bu çağrıya kayıtsız kalmayarak hayvan nakil aracımızla İstanbul’a eşekleri gönderdik. Kadife ve İnci ismini verdiğimiz eşeklerimizin tedavilerinin bitmesini dört gözle bekleyeceğiz” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Mardinli Azat bölge şampiyonu oldu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir